Baleset a hajón
Szerzô: Balazs - 2011. június 3. péntek
Ma megfordultam a hajóorvosnál. No, ne tessenek aggódni, nincs semmi bajom, nem törtem el semmimet, nem fáj semmim (leszámítva a torkom a jeges üdítőktől). Csupán kíváncsi voltam, hogy milyen lehet az orvosi szoba egy ekkora hajón. Nem csalódtam, van itt minden: labor, röntgen, vizsgálótermek, intenzív osztály, műtő.
Kíváncsiságomat még az is tetézte, hogy ugyan mennyibe kerül itt az orvosi ellátás? Nem az EU-ban vagyunk, így a kis kék eu-s biztosítási kártyával itt sokra nem megyünk. Ha nem kötünk biztosítást otthon és baj ér bennünket, akkor bizony nagy slamasztikában vagyunk, hiszen mélyen a zsebünkbe kell nyúlni. Akár több ezer dolláros számlát is elénk tehetnek a hajókázás végén. Egy labor vagy röntgen vizsgálat még csak-csak, de egy műtét vagy helikopteres evakuálás az utolsó megspórolt petákunkat is elviheti.
Az EUB-ról: Több, mint 100 éves múlttal rendelkezik, Magyarország egyetlen utasbiztosításra szakosodott biztosítója. A világ legnagyobb asszisztencia szervezete, a Europe Assistance hálózata segítségével 24 órás asszisztencia az év 365 napján. Speciális termékek repülős, autós, stb. utazásokhoz a téli és nyári időszakban egyaránt. Korrekt kárrendezés mellett ügyfélszolgálatuk személyesen is felkereshető. (x)
A felmerülő orvosi költségeket szinte minden esetben a hajón ki kell fizetni (a hajószámlához adják az orvosi ellátás díját). A nővérek biztosítják a megfelelő papírokat, amelyekkel otthon fel kell keresni a biztosítót. Érdemes felhívni az asszisztencia telefonszámot és bejelenteni a bajt ha a költségek meghaladják a 150 eurót. A biztosító megpróbál majd minket egy olyan orvoshoz vagy intézményhez irányítani, amelyikkel kapcsolatban áll és a háttérben fogják intézni a pénzügyeket. Hajótársaságra válogatja, de a végső hajószámlánk kiegyenlítése előtt a biztosító már lehet, hogy a háttérben ki is fizette az orvosi költségeket.
Címkék: biztosítás, oasis of the seas, royal caribbean